CFR-12JR-52-5K1
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Max Power Dissipation :
167mW
Published :
Resistance :
5.1kohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-12JR-52-5K1
YAGEO CFR-12JR-52-5K1
5.1kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,