CFR-12JR-52-10R
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-10R
Description
RES 10 OHM 5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Construction :
Cylindrical
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
CFR
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
167mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.45 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1666W
Resistance :
10Ohm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
CFR-12JR-52-10R
YAGEO CFR-12JR-52-10R
FIXED RESISTOR, 10Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,