CFR-12JB-52-13K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-13K
Description
RES 13K OHM 5% 1/6W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Max Power Dissipation :
167mW
Resistance :
13kOhm
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-12JB-52-13K
YAGEO CFR-12JB-52-13K
FIXED RESISTOR, 13kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,