CFN0805-FX-R010ELF
Mfr.Part #
CFN0805-FX-R010ELF
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 0.01 OHM 1% 3/4W 0805
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
10MOhm
Series :
CFN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bourns, Inc. CFN0805-FX-R010ELF
CFN Series, Metal Foil, 10mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C