CFL4-A7BP-155.52
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFL4-A7BP-155.52
Manufacturer
Cardinal Components
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Cardinal Components
Product Category :
Oscillators
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.551Lx0.354W 14.00mmx9.00mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
3.5052mm
Series :
CFL4
Frequency :
155.52MHz
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
13.9954mm
Max Supply Current :
100mA
Voltage - Supply :
3.3V
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tube
Current - Supply (Max) :
100mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVDS
Width :
8.9916mm