CFED-A7BP-156.25TS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFED-A7BP-156.25TS
Manufacturer
Cardinal Components
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Cardinal Components
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Output :
LVPECL
Function :
Enable/Disable
Frequency :
156.25MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Supply Current :
100mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height :
3.5052mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
Surface Mount
Width :
8.9916mm
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tube
Type :
XO (Standard)
Max Operating Temperature :
85°C
Base Resonator :
Crystal
Length :
13.9954mm
Series :
CFED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.551Lx0.354W 14.00mmx9.00mm