CF453215-1R0K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF453215-1R0K
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 450MA 500 MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Type :
Multilayer
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
7.96MHz
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Q Factor :
50
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
CF453215
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
450mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
450mA
Weight :
26.988746mg
Inductance :
1μH
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
50 @ 7.96MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±10%
Datasheets
CF453215-1R0K
Bourns, Inc. CF453215-1R0K
CF453215-1R0K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD