CF322513-3R3K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF322513-3R3K
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.2OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Series :
CF322513
Case Code (Metric) :
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.3mm
Current Rating :
260mA
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Q Factor :
30
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Packing Method :
TR
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
260mA
Shielding :
yes
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Tolerance :
±10%
Weight :
15.989131mg
Type :
Multilayer
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Test Frequency :
7.96MHz
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Inductance :
3.3μH
Case Code (Imperial) :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CF322513-3R3K
Bourns, Inc. CF322513-3R3K
CF322513-3R3K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD