CF1JA68R0
Mfr.Part #
CF1JA68R0
Description
RES 68 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
500V
Resistance :
68Ohm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
CF1JA68R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 68Ohm, Carbon Film,