CEP123NP-2R0MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CEP123NP-2R0MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2UH 8A 7.4 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
Shielding :
yes
Published :
Material - Core :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
2μH
Package / Case :
Nonstandard
Case/Size Code :
Depth :
12.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
7.4mOhm Max
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Number of Functions :
1
HTS Code :
Height :
3.5mm
Number of Terminations :
4
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Current Rating :
8A
Max DC Current :
8A
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
1.500002g
Series :
CEP123
Datasheets
CEP123NP-2R0MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD