CENB1060A2402N01
Mfr.Part #
CENB1060A2402N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Current - Output (Max) :
2.7A
Voltage - Output :
24V
Weight :
0.882lb 400.07g
Voltage - Input :
100V~240VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65W
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.28 H 108.0mmx67.7mmx32.5mm
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
500mW Max
Cord Length :
4.7' 1.45m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
CENB1060 (60W)