CENB1030A1203N01
Mfr.Part #
CENB1030A1203N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Product Category :
Length :
95.504mm
Max Power Dissipation :
30W
Height :
30.988mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Output 1 :
12V
Series :
CENB1030 (30W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
2.5A
Width :
54.102mm
Power (Watts) :
30W
Region Utilized :
International
Weight :
0.441lb 200.03g
Polarization :
Positive Center
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C~40°C
Connector Type :
PLUG
Form :
Desktop (Class II)
Min Operating Temperature :
0°C
Current - Output 1 :
2.5A
No Load Power Consumption :
300mW Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
40°C
Voltage - Input :
100V~240VAC
Polarity :
Positive
Current - Output (Max) :
2.5A
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm