CDV30EK390JO3
Mfr.Part #
CDV30EK390JO3
Description
CAP MICA 39PF 5% 2500V RADIAL
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Surface Mount :
No
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Series :
CDV30
Width :
6.4mm
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Dielectric Material :
Mica
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Capacitance :
39pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Through Hole
Pbfree Code :
No
Length :
19.8mm
Datasheets
CDV30EK390JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL