CDRH8D48/ANP-820MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH8D48/ANP-820MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82UH 730MA 312MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
730mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
82μH
Shielding :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Series :
CDRH8D48/A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
730mA
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Depth :
8.5mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
312mOhm Max
Height :
5mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Case/Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Published :
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
4
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD