CDRH8D43NP-1R2NC
Mfr.Part #
CDRH8D43NP-1R2NC
Description
FIXED IND 1.2UH 6.2A 12.2MOHM SM
Stock
255
In Stock :
255
Fixed Inductors
Max DC Current :
6.2A
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
6.2A
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Shielding :
yes
Current - Saturation :
8A
Series :
CDRH8D43
Case/Size Code :
3232
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
1.2μH
Tolerance :
±35%
Radiation Hardening :
No
Depth :
8.3mm
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
2012
DC Resistance (DCR) :
12.2mOhm Max
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
4.5mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Weight :
900.012311mg
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CDRH8D43NP-1R2NC
Sumida Corporation CDRH8D43NP-1R2NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD