CDRH8D38NP-100NC
Mfr.Part #
CDRH8D38NP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 3.2A 48 MOHM SMD
Stock
653
In Stock :
653
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Depth :
8.3mm
Current - Saturation :
3A
Series :
CDRH8D38
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
10μH
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
3.2A
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
4mm
Shielding :
yes
Case/Size Code :
3232
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Termination :
Ferrite
Published :
2004
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Pbfree Code :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±30%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating :
3.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Datasheets
CDRH8D38NP-100NC
Sumida Corporation CDRH8D38NP-100NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD