CDRH8D38/ANP-470MC
Mfr.Part #
CDRH8D38/ANP-470MC
Description
FIXED IND 47UH 780MA 225MOHM SMD
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Series :
CDRH8D38/A
Max DC Current :
780mA
Inductance :
47μH
Published :
Case/Size Code :
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Current Rating :
780mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height :
4mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
8.5mm
Shielding :
yes
Test Frequency :
100kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
225mOhm Max
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
Number of Terminations :
4
Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-470MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD