CDRH80D65BT150NP-680MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH80D65BT150NP-680MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68UH 1.57A 131MOHM SMD
Stock
493
In Stock :
493
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
Size / Dimension :
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Product Type :
Fixed Inductors
RoHS :
Details
Package :
Cut Tape (CT)
Product Status :
Active
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Series :
CDRH80D65B/T150
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
68 µH
Current - Saturation (Isat) :
1.67A
Frequency - Self Resonant :
Features :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Core Material :
Ferrite
Q @ Freq :
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Sumida
Ratings :
AEC-Q200
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Product :
Power Inductors
Sumida
DC Resistance (DCR) :
131mOhm
Current Rating (Amps) :
1.57 A
Mounting Style :
PCB Mount
Sumida Corporation CDRH80D65BT150NP-680MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD