CDRH74NP-820MC-B
Mfr.Part #
CDRH74NP-820MC-B
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 82UH 610MA 430MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packing Method :
TR
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Tolerance :
±20%
Resistance :
430mOhm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Height :
4.5mm
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
430mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
CDRH74
Current Rating :
610mA
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
610mA
Shielding :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
82μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CDRH74NP-820MC-B
Sumida Corporation CDRH74NP-820MC-B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD