CDRH74NP-180MC-B
Mfr.Part #
CDRH74NP-180MC-B
Description
FIXED IND 18UH 1.31A 91 MOHM SMD
Stock
11
In Stock :
11
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
Inductance :
18μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Case/Size Code :
3030
DC Resistance (DCR) :
91mOhm Max
yes
Packing Method :
TR
Ferrite
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
2006
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Current Rating :
1.31A
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Series :
CDRH74
Test Frequency :
1kHz
Height :
4.5mm
Max DC Current :
1.31A
Datasheets
CDRH74NP-180MC-B
Sumida Corporation CDRH74NP-180MC-B
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD