CDRH73NP-560MC-B
Mfr.Part #
CDRH73NP-560MC-B
Description
FIXED IND 56UH 680MA 470MOHM SMD
Series :
CDRH73
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Inductance :
56μH
Max DC Current :
680mA
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
DC Resistance (DCR) :
470mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Weight :
630.011452mg
Height :
3.4mm
Current Rating :
680mA
Datasheets
CDRH73NP-560MC-B
Sumida Corporation CDRH73NP-560MC-B
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD