CDRH73NP-330MC-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH73NP-330MC-B
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 910MA 240MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Weight :
630.011452mg
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
1kHz
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
CDRH73
Inductance :
33μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Height :
3.4mm
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
yes
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
910mA
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
910mA
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Number of Terminations :
2
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Datasheets
CDRH73NP-330MC-B
Sumida Corporation CDRH73NP-330MC-B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD