CDRH6D38NP-330NC
Mfr.Part #
CDRH6D38NP-330NC
Description
FIXED IND 33UH 1.1A 124 MOHM SMD
Inductance :
33μH
Height :
4mm
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) :
124mOhm Max
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Lead Free :
Lead Free
Published :
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±30%
Termination :
SMD/SMT
Series :
CDRH6D38
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
599.989307mg
Test Frequency :
100kHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
7mm
Max DC Current :
1.1A
Current Rating :
1.1A
1
DC Current :
1.1A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Case/Size Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Datasheets
CDRH6D38NP-330NC
Sumida Corporation CDRH6D38NP-330NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD