CDRH6D38NP-180NC
Mfr.Part #
CDRH6D38NP-180NC
Description
FIXED IND 18UH 1.5A 92 MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
±30%
DC Resistance (DCR) :
92mOhm Max
Inductance :
18μH
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case/Size Code :
Height :
4mm
Max DC Current :
1.5A
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
Series :
CDRH6D38
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
1.5A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Number of Functions :
1
Depth :
7mm
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Datasheets
CDRH6D38NP-180NC
Sumida Corporation CDRH6D38NP-180NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD