CDRH6D38NP-150NC
Mfr.Part #
CDRH6D38NP-150NC
Description
FIXED IND 15UH 1.6A 57 MOHM SMD
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Height :
4mm
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Tolerance :
±30%
Case/Size Code :
Max DC Current :
1.6A
DC Resistance (DCR) :
57mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
7mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
15μH
Series :
CDRH6D38
Current Rating :
1.6A
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Weight :
599.989307mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
CDRH6D38NP-150NC
Sumida Corporation CDRH6D38NP-150NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD