CDRH6D26NP-560NC
Mfr.Part #
CDRH6D26NP-560NC
Description
FIXED IND 56UH 650MA 340MOHM SMD
Depth :
7mm
Max DC Current :
650mA
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height :
2.8mm
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
56μH
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Current Rating :
650mA
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Test Frequency :
10kHz
Tolerance :
±30%
Series :
CDRH6D26
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
340mOhm Max
Datasheets
CDRH6D26NP-560NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD