CDRH6D26NP-220NC
Mfr.Part #
CDRH6D26NP-220NC
Description
FIXED IND 22UH 1A 129 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
22μH
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Height :
2.8mm
Depth :
7mm
Series :
CDRH6D26
Max DC Current :
1A
Current Rating :
1A
DC Resistance (DCR) :
129mOhm Max
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Test Frequency :
10kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CDRH6D26NP-220NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD