CDRH6D26NP-120NC
Mfr.Part #
CDRH6D26NP-120NC
Description
FIXED IND 12UH 1.3A 78 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
10kHz
Shielding :
Shielded
Depth :
7mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height :
2.8mm
Case/Size Code :
828
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±30%
Series :
CDRH6D26
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
12μH
Current Rating :
1.3A
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Max DC Current :
1.3A
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
CDRH6D26NP-120NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD