CDRH6D12LDNP-4R7NC
Mfr.Part #
CDRH6D12LDNP-4R7NC
Description
FIXED IND 4.7UH 1.9A 74.8MOHM SM
Height :
1.5mm
Current Rating :
1.9A
Inductance :
4.7μH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Series :
CDRH6D12/LD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
Mount :
Surface Mount
Case/Size Code :
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Shielding :
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±30%
Published :
HTS Code :
Depth :
6.7mm
Current - Saturation :
1.5A
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Max DC Current :
1.9A
DC Resistance (DCR) :
74.8mOhm Max
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
100kHz
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD