CDRH64BNP-120MC-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH64BNP-120MC-B
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 1.2A 130 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
1.2A
Inductance :
12μH
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.244Lx0.232W 6.20mmx5.90mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
28 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
1.2A
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Weight :
580.002894mg
Operating Temperature :
-40°C~100°C
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
Nonstandard
Termination :
SMD/SMT
Height :
5mm
HTS Code :
Test Frequency :
1kHz
Lead Free :
Lead Free
Series :
CDRH64B
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CDRH64BNP-120MC-B
Sumida Corporation CDRH64BNP-120MC-B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD