CDRH62B-560MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH62B-560MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 56UH 460MA 780MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.604mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
100°C
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Published :
Width :
6.1976mm
Series :
CDRH62
Inductance :
56μH
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
1kHz
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating (Amps) :
460mA
DC Resistance (DCR) :
780mOhm Max
Current Rating :
460mA
Size / Dimension :
0.260Lx0.244W 6.60mmx6.20mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
CDRH62B-560MC
Sumida Corporation CDRH62B-560MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD