CDRH5D28-390NC
Mfr.Part #
CDRH5D28-390NC
Description
FIXED IND 39UH 700MA 212MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
39μH
Current Rating :
700mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
Core Material :
Ferrite
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±30%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.7A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
DC Resistance (DCR) :
212mOhm Max
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Series :
CDRH5D28
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
POWER INDUCTOR
Datasheets
CDRH5D28-390NC
Sumida Corporation CDRH5D28-390NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD