CDRH5D16NP-220MC
Mfr.Part #
CDRH5D16NP-220MC
Description
FIXED IND 22UH 800MA 320MOHM SMD
Stock
937
In Stock :
937
Fixed Inductors
Depth :
5.8mm
Inductance :
22μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Termination :
SMD/SMT
Series :
CDRH5D16
Factory Lead Time :
28 Weeks
Shielding :
yes
Current - Saturation :
950mA
Test Frequency :
100kHz
Case/Size Code :
5858-18M
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.220Lx0.220W 5.60mmx5.60mm
Published :
2012
Current Rating :
800mA
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lead Free :
Lead Free
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Max DC Current :
3A
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Height :
1.8mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CDRH5D16NP-220MC
Sumida Corporation CDRH5D16NP-220MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD