CDRH5D14NP-3R3NC
Mfr.Part #
CDRH5D14NP-3R3NC
Description
FIXED IND 3.3UH 2.4A 53.7MOHM SM
Series :
CDRH5D14
Height :
1.5mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current Rating :
2.4A
Test Frequency :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Published :
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
53.7mOhm Max
Size / Dimension :
0.240Lx0.228W 6.10mmx5.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
28 Weeks
Current - Saturation :
1.9A
Max DC Current :
2.4A
Depth :
6mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±30%
Inductance :
3.3μH
Datasheets
CDRH5D14NP-3R3NC
Sumida Corporation CDRH5D14NP-3R3NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD