CDRH5D11NP-3R3NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH5D11NP-3R3NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1A 125 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Case/Size Code :
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
CDRH5D11
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Current - Saturation :
1.55A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.201Lx0.201W 5.10mmx5.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
1A
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
125mOhm Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±30%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
3.3μH
Number of Terminations :
2
Current Rating :
1A
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Shielding :
yes
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Number of Functions :
2
Datasheets
CDRH5D11NP-3R3NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD