CDRH50D28BT150NP-680MC
Mfr.Part #
CDRH50D28BT150NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 650MA 630MOHM SMD
Fixed Inductors
Package :
Cut Tape (CT)
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Nonstandard
Product :
Power Inductors
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) :
670mA
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
68 µH
DC Resistance (DCR) :
630mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Q @ Freq :
Features :
Size / Dimension :
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Product Type :
Power Inductors - SMD
Current Rating (Amps) :
650 mA
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Type :
Series :
CDRH50D28B/T150
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Core Material :
Ferrite
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD