CDRH4D28NP-3R9NC
Mfr.Part #
CDRH4D28NP-3R9NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.9UH 1.44A 64.8 MOHM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
200.005886mg
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
3mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Number of Functions :
1
Max DC Current :
1.44A
Pbfree Code :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) :
64.8mOhm Max
Published :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Case/Size Code :
Series :
CDRH4D28
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
HTS Code :
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±30%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
3.9μH
Current Rating :
1.44A
Depth :
5mm
Datasheets
CDRH4D28NP-3R9NC
Sumida Corporation CDRH4D28NP-3R9NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD