CDRH4D22HPNP-680MC
Mfr.Part #
CDRH4D22HPNP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 450MA 913MOHM SMD
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
450mA
Series :
CDRH4D22/HP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
68μH
Max DC Current :
450mA
Lead Free :
Lead Free
Material - Core :
Ferrite
yes
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
913mOhm Max
Factory Lead Time :
28 Weeks
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
Test Frequency :
100kHz
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Depth :
5mm
Current - Saturation :
600mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.4mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD