CDRH4D18NP-100NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH4D18NP-100NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 610MA 200MOHM SMD
Stock
23
In Stock :
23
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
610mA
Number of Functions :
1
Material - Core :
Ferrite
Case/Size Code :
2020
Tolerance :
±30%
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shielding :
yes
Published :
2008
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
CDRH4D18
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Height :
2mm
Size / Dimension :
0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
Inductance :
10μH
Packing Method :
TR
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
610mA
Depth :
5mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CDRH4D18NP-100NC
Sumida Corporation CDRH4D18NP-100NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD