CDRH4D16F/LDNP-4R7NC
Mfr.Part #
CDRH4D16F/LDNP-4R7NC
Description
FIXED IND 4.7UH 2.5A 42.4MOHM SM
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
2.5A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
42.4mOhm Max
Series :
CDRH4D16F/LD
Height :
1.8mm
Radiation Hardening :
No
Inductance :
4.7μH
Tolerance :
±25%
Surface Mount
Max DC Current :
2.5A
Current - Saturation :
600mA
Depth :
4.5mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
13 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD