CDRH4D15/SNP-8R6NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH4D15/SNP-8R6NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.6UH 1.15A 203MOHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.173Lx0.173W 4.40mmx4.40mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
0.1MHz
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Series :
CDRH4D15/S
Inductance :
8.6μH
Shielding :
yes
Surface Mount :
yes
Current Rating (Amps) :
1.15A
DC Resistance (DCR) :
203mOhm Max
Rated Current-Max :
1.15A
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±30%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current - Saturation :
1.05A
Material - Core :
Ferrite
Pbfree Code :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Sumida Corporation CDRH4D15/SNP-8R6NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD