CDRH3D28/LDNP-390NC
Mfr.Part #
CDRH3D28/LDNP-390NC
Description
FIXED IND 39UH 1A 225 MOHM SMD
Current - Saturation :
250mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Height :
3mm
Series :
CDRH3D28/LD
Case/Size Code :
Number of Functions :
1
Test Frequency :
100kHz
Pbfree Code :
yes
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
225mOhm Max
Depth :
4mm
Inductance :
39μH
Shielding :
yes
Packing Method :
TR
Current Rating :
1A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Max DC Current :
1A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±30%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD