CDRH3D28/LDNP-330NC
Mfr.Part #
CDRH3D28/LDNP-330NC
Description
FIXED IND 33UH 1.15A 215MOHM SMD
Fixed Inductors
Packing Method :
TR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
No
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~105°C
HTS Code :
Weight :
130.010913mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±30%
Max DC Current :
1.15A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
1.15A
DC Resistance (DCR) :
215mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Inductance :
33μH
Published :
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current - Saturation :
280mA
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
yes
Height :
3mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
CDRH3D28/LD
Case/Size Code :
Depth :
4mm
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD