CDRH3D28/LDNP-150NC
Mfr.Part #
CDRH3D28/LDNP-150NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 1.44A 115MOHM SMD
Stock
98
In Stock :
98
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±30%
Height :
3mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Case/Size Code :
1616
Max DC Current :
1.44A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Functions :
1
Surface Mount
Packing Method :
TR
HTS Code :
Inductance :
15μH
Series :
CDRH3D28/LD
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
115mOhm Max
Current - Saturation :
400mA
Current Rating :
1.44A
Depth :
4mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Published :
2006
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
ECCN Code :
EAR99
Sumida Corporation CDRH3D28/LDNP-150NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD