CDRH3D28/LDNP-100NC
Mfr.Part #
CDRH3D28/LDNP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 1.52A 95 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Inductance :
10μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
HTS Code :
Height :
3mm
Current - Saturation :
500mA
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Test Frequency :
100kHz
Series :
CDRH3D28/LD
Tolerance :
±30%
Depth :
4mm
Current Rating :
1.52A
Max DC Current :
1.52A
Shielding :
yes
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
DC Resistance (DCR) :
95mOhm Max
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD