CDRH3D16NP-150NC
Mfr.Part #
CDRH3D16NP-150NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 450MA 295MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
1.8mm
Published :
Series :
CDRH3D16
Operating Temperature :
-40°C~100°C
HTS Code :
Max DC Current :
450mA
Radiation Hardening :
No
Depth :
4mm
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
295mOhm Max
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating :
450mA
Inductance :
15μH
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±30%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Shielding :
yes
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDRH3D16NP-150NC
Sumida Corporation CDRH3D16NP-150NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD