CDRH3D14NP-2R7NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH3D14NP-2R7NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.7UH 1.36A 88MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
2.7μH
Height :
1.5mm
Case/Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current Rating :
1.36A
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current - Saturation :
1.45A
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
1.36A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
CDRH3D14
Shielding :
Shielded
Depth :
4mm
Number of Functions :
1
Radiation Hardening :
No
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
DC Resistance (DCR) :
88mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±25%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CDRH3D14NP-2R7NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD