CDRH3D14/LDNP-1R5NC
Mfr.Part #
CDRH3D14/LDNP-1R5NC
Description
FIXED IND 1.5UH 2.4A 48 MOHM SMD
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Current - Saturation :
1.35A
Inductance :
1.5μH
Tolerance :
±25%
Test Frequency :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Max DC Current :
2.4A
Shielding :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating :
2.4A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Height :
1.5mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Published :
Number of Terminations :
2
Case/Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CDRH3D14/LD
Ferrite
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Functions :
1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD