CDRH30D18SNP-470NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH30D18SNP-470NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 340MA 1.31OHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1.31Ohm
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Radiation Hardening :
No
Length :
2.9972mm
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
340mA
Tolerance :
25%
Inductance :
47 µH
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
2.0066mm
Material - Core :
Ferrite
Depth :
3.2mm
Max DC Current :
340mA
Package / Case :
Nonstandard
Width :
2.9972mm
Pbfree Code :
yes
Current - Saturation :
380mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2mm
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
100kHz
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD