CDRH2D18/LDNP-150NC
Mfr.Part #
CDRH2D18/LDNP-150NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 800MA 220MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Factory Lead Time :
28 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
800mA
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR
Mount :
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Published :
Series :
CDRH2D18/LD
Shielding :
yes
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
3.2mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
800mA
Height :
2mm
Tolerance :
±30%
Current - Saturation :
350mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
15μH
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Test Frequency :
100kHz
Sumida Corporation CDRH2D18/LDNP-150NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD